KOSGEB PROJELERİ

KOSGEB tarafından oluşturulan tüm desteklerden yararlanmak için elinizde mutlaka iyi bir iş planı projesi olması gerekmektedir. KOSGEB iş planı projesi olmayan kobi veya girişimciler KOSGEB desteklerinden faydalanamaz. Özellik ile yeni iş yeri açacak olan girişimcilerin mutlaka onay alabilecekleri iş planı projesi olması şarttır. Bilindiği gibi KOSGEB Kobi ve yeni iş yeri açacak olan girişimcilere hibe ve faizsiz kredi destekleri sağlamaktadır. Her iki gurubunda bu desteklerden faydalanması için iş planı projesi hazırlaması gerekmektedir. Yeni iş yeri açacak olan girişimcilerin nasıl iyi bir iş planı projesi hazırlanması hakkında detaylı bilgiyi halk arasında KOSGEB kursları diyede bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi esnasında KOSGEB uzmanları tarafından öğretilmektedir. KOSGEB tarafından tamamen ücretsiz olarak verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında detaylı bilgiyi almak için bizi arayın.


KOSGEB Desteklenen Sektörler

KOSGEB desteklediği sektörler NACE formu ile kobi ve girişimcilere duyurmuştur. KOSGEB desteklenen sektörler haricinde KOSGEB tarafından finanse edilen hibe veya faizsiz kredi almak oldukça zordur. Eğer ki elinizde iyi bir iş fikri var ise KOSGEB uzmanları tarafından kurulan kuruldan kolayca destekler için onay alabilirsiniz. KOSGEB Desteklenen sektörlere baktığınız zaman, etrafınızdan KOSGEB tarafından hibe kredi almış ama desteklenen sektörler içerisinde iş yerlerinin olmadığını görebilirsiniz. Bunun nedeni kuşkusuz ki ellerinde iyi bir iş planı projelerinin olmasıdır. KOSGEB iş planı projesine örnekleri olarak bir fotoğrafçıyı ele alırsak, direk olarak fotoğrafçılık yapmak için başvuru yaparak iş planı projesi hazırlar iseniz bu KOSGEB uzmanlarını cezbetmeyecektir. Ama yine örnek vermek gerekirse ki bu hibe olarak verilmiştir, uçan bir maket helikopter ile çekim yapacağınızı belirtir iseniz bu oldukça çekici gelecek ve hibe kredi alma şansınız yükselecektir.

KOSGEB İş Planı Projesi Hazırlanması

KOSGEB iş planı projesi hazırlamak isteyen kobi ve girişimcilerin KOSGEB veri tabanına kayıt olması gerekmektedir. KOSGEB şifrenizi oluşturduktan sonra ana menüden iş planı projenizi sizin oluşturabilir çıktısını alabilirsiniz.

KOSGEB İş Planı Projesi Oluşumu

KOSGEB veri tabanına kayıtlı kobi ‘ler artık iş planı projesini oluşturabilirler. İsteyen kobi ve girişimciler KOSGEB iş planı proje örnekleri üzerinden değişikliklerde yapabilirler.

Genel Bilgilerin Oluşturulması: Bu kısımda işletme kuracak olan ve varsa ortakların tanıtılması istenilir, işletmenin yapacağı faaliyet konusu ve kurulum süresi sizden istenilir.

Özde Danışmanlık Olarak Uzman Ekibimizden Ücretsiz Bilgi Alabilirsiniz. Aramak İçin Lütfen Tıklayın