SAMSUN KOSGEB

KOSGEB

Ülkemizde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü belirlemek, etkinliklerini ve rekabet güçlerini arttırmak hedefiyle kurulmuş olan bir kamu kurumudur. Birçok açıdan farklı görevleri bulunan kurumun diğer bir hizmeti de KOBİ’lerin Ar-Ge, kurumsallaşma ve ihracat gibi konularda kendilerini geliştirmesini ağırlamaktadır. KOSGEB ‘in açılımı ise şu şekildedir; Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı.
Daha Basit Anlatmak Gerekirse; İnsanların her zaman kendi işini kurma hayalleri vardır. Ticarete atılmak, kendi işinin patronu olmak birçok insanın hayalidir ancak bunu gerçekleştirmek çokta kolay değildir. İyi bir plan ve proje olsa bile sermaye eksikliği yüzünden birçok proje rafa kaldırılmıştır. İnsanlar belki de bir daha hiç yapmamak üzere planlarını askıya almıştır. İşte KOSGEB burada devreye giriyor ve maddi anlamda girişimcilere destek oluyor. İnsanların hayallerini gerçekleştirmesi ve ekonomiye can katmaları için çeşitli meblağlar da karşılıksız ya da uzun vadeli maddi desteklerde bulunuyor. Sadece yeni iş yeri açacak girişimcilere değil, tüm KOBİ’lere destek sunuyor. İşini büyütmek isteyen girişimcilerde KOSGEB desteklerinden faydalanabilirler.

Girişimci nedir, kime denir?
Bu kavram, en genel ifadeyle kar amacı ile riski üstüne alan ve iş kuran kişinin yaptığı atılımdır. Girişimcilik son yıllarda her yer de sıkça bahsedilen bir konudur. Teknolojinin gelişimi ile birlikte insanlar kafalarındaki projeleri hayata geçirmek için atılımlar yapmaya başladılar. Kurumsal şirketlerdeki çalışma şartlarının ağır olması ve daha fazla para kazanma düşüncesi genel olarak insanları yeni girişimler yapmaya itiyor. Girişimci, mal ve hizmet üretimi yapmak amacıyla üretim unsurlarını en kazançlı koşullar altında bir araya getiren kişiye denir. Risk alır ve iş projesini hayata geçirir. Girişimci olan kişi hem para kazanır ama aynı zamanda ekonomik bir değer üretir. Başka kişilere de istihdam sağlar. Yetenek, birikim ve cesaret özelliklerinin birleşimi girişimciyi meydana getirir. Girişimcinin ne kadar destek alabilirim, nasıl proje hazırlayabilirim, nelerden faydalanabilirim, neler yapmam gerekir vs. diye düşünmesine hiç gerek yok alanında uzman ve tecrübeli kişilerin KOSGEB danışmanı olarak sunduğu profesyonel danışmanlık hizmetleri sayesinde destek ve hibelerden yararlanmak daha da kolaylaşmaktadır. Ana amaçları size bu konularda fikir vermek, iş kurma sürecinizde size rehberlik edip iş planı hazırlama konusunda fayda sağlamak, kurulu işinizi geliştirmek içinde yol gösterici olarak sizi ileriye taşımaktır.

Her işte olduğu gibi özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren danışmanlara daha çok ihtiyaç hissedilebilmektedir. Yeni bir marka yapacağınızda marka danışmanı, tasarım danışmanı ve marka vekili ile çalışmak nasıl daha profesyonel bir sonuç çıkaracak ise aynı şekilde yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilerin de KOSGEB yeni girişimci desteği ile iş yeri açmak için ve iş planı hazırlamak için bir iş planı danışmanı ile çalışmaları daha fazla ve etkili sonuçlar doğuracaktır. Anlatılınca genelde çok basit gelen konular, ilk defa yaptığınızda zor olabilmektedir. KOSGEB destekleri ve hibe gibi konularda ise daha fazla detay vardır. Defalarca il hizmet müdürlüğüne gidip gelerek vakit ve emek kaybı yaşayıp yılmak yerine SAMSUN’ da özde danışmanlık ile daha kısa sürede ve kolaylıkla desteklerden yararlanmanız mümkün olacaktır. Elbette her hizmetin bir ücreti ve size bir maliyeti var. Ama işinize dışarıdan bir profesyonel bakışın faydaları, ayınızı hatta aylarınızı alabilecek bu iş planı hazırlama, sunum, düzenleme, tekrar sunma gibi işlemlerin size uzun vadede fırsat maliyeti daha da külfetli olacaktır. Bu işlerin dinamiği, neler yapılabilir, nasıl destek alınır, sizin iş fikriniz ya da işiniz için hangi destekler uygun, bu konularda süreç nedir, hibe ve geri ödemeler nasıl oluyor, nasıl KOSGEB’e kayıt olunur, KOBİ beyannamesi nasıl doldurulur, KOBİ projesi nasıl yazılır, genel desteklerden nasıl yararlanılır, araştırma geliştirme faaliyetleri için Ar-Ge desteği nasıl projelendirilir, yeni girişimci iş planı nasıl hazırlanır gibi bir çok başlıkta Samsun’daki ÖZDE Danışmanlık firmamız profesyonellerinden yardım alabilirsiniz. Bunların yanında, markalaşma, marka tescili, patent, iş kurma, iş geliştirme ve diğer konularda bizden destek alabilirsiniz.
Yukarıda Samsun KOSGEB iletişim bilgileri mevcuttur. KOSGEB destekleri aracısız verilmektedir. Fakat sizler yoğun mesaisi nedeni ile KOSGEB hibe ve teşvik sürecinde ki işleyiş ve prosedüre zaman ayıramayabilirsiniz. ÖZDE Danışmanlık olarak bu doğrultuda sizler adına bu süreçleri takip ediyoruz.Ayıntılı bilgiyi danışmanlarımızdan alabilirsiniz.
0362 432 8 444

 

Samsun kosgeb,samsun kosgeb destekleri,kosgeb, samsun girişimci,samsun danışman,hibe,teşvik,kredi, belgelendirme,ce,kosgeb samsun,